RailEnquiry

Loading..

Taj Express (12280) Schedule / Route

TrainSourceDestinationDays Run from New Delhi
12280 - Taj ExpressNew Delhi (NDLS)Virangana Lakshmibai Railway Station (VGLB)Mon Tue Wed Fri Sat Sun
#StationArrivalDepartureHaltDistanceDay
1New Delhi (NDLS)Source06:55 AM0 Mins0 KMs1
2Hazrat Nizamuddin Jn (NZM)07:06 AM07:08 AM2 Mins7 KMs1
3Faridabad (FDB)07:26 AM07:28 AM2 Mins28 KMs1
4Mathura Jn. (MTJ)08:35 AM08:37 AM2 Mins141 KMs1
5Raja Ki Mandi (RKM)09:08 AM09:10 AM2 Mins190 KMs1
6Agra Cantt (AGC)09:20 AM09:25 AM5 Mins194 KMs1
7Dhaulpur (DHO)10:25 AM10:27 AM2 Mins246 KMs1
8Morena (MRA)11:18 AM11:20 AM2 Mins274 KMs1
9Gwalior Jn. (GWL)11:50 AM11:52 AM2 Mins312 KMs1
10Dabra (DBA)12:33 PM12:35 PM2 Mins356 KMs1
11Datia (DAA)01:00 PM01:02 PM2 Mins386 KMs1
12Virangana Lakshmibai Railway Station (VGLB)02:00 PMDestination0 Mins411 KMs1

Taj Express Fare    Taj Express Running Status