RailEnquiry

Loading..

75264 - Rxl-mfp Demu
SHC-BAKT-SHC DEMU
Raxaul Jn (RXL) Muzaffarpur Jn (MFP)

75264 - Rxl-mfp Demu Route and Train Status History

#StationArrivalDepartureDistanceStopHaltDayAvg Delay
1Raxaul (RXL)Source01:00 pm0 KmsYes Mins-
2Saharsa (SHC)12:00 am07:45 am0 KmsYes Mins-
3Karukhirharnagar Halt (KKNH)07:51 am07:52 am4 KmsYes Mins-
4Masnadih (MSDH)01:07 pm01:08 pm8 KmsYes Mins-
5Baijnathpur (BYP)07:57 am07:59 am9 KmsYes Mins-
6Ramgarhwa (RGH)01:14 pm01:16 pm14 KmsYes Mins-
7Methai (MEE)08:07 am08:08 am16 KmsYes Mins-
8Dauram Madhpura (DMH)08:16 am08:18 am22 KmsYes Mins-
9Dharminiya (DRQ)01:24 pm01:25 pm23 KmsYes Mins-
10Sagauli (SGL)01:40 pm01:55 pm29 KmsYes Mins-
11Budhma (BDMA)08:29 am08:31 am30 KmsYes Mins-
12Bhairopatti Halt (BHTH)08:39 am08:40 am33 KmsYes Mins-
13Deenapatti (DEPI)08:48 am08:49 am38 KmsYes Mins-
14Semra (SRA)02:03 pm02:05 pm39 KmsYes Mins-
15Murliganj (MRIJ)08:59 am09:01 am44 KmsYes Mins-
16Rupauli (RPLY)09:10 am09:11 am50 KmsYes Mins-
17Bapudm Motihari (BMKI)02:21 pm02:24 pm51 KmsYes Mins-
18Motihari Court (MCO)02:28 pm02:29 pm53 KmsYes Mins-
19Janakinagar (JNKR)09:18 am09:20 am56 KmsYes Mins-
20Harapatti (HPI)09:27 am09:28 am59 KmsYes Mins-
21Jiwdhara (JDR)02:35 pm02:37 pm59 KmsYes Mins-
22Banmankhi (BNKI)10:00 am10:30 am64 KmsYes Mins-
23Bangari (BGAR)02:42 pm02:43 pm64 KmsYes Mins-
24Kuwarchintawanpur Halt (KPCM)02:47 pm02:48 pm67 KmsYes Mins-
25Sukhasan Kothi (SKHK)10:39 am10:40 am69 KmsYes Mins-
26Pipra (PPA)02:54 pm02:56 pm72 KmsYes Mins-
27Aurahi (AUI)10:46 am10:47 am73 KmsYes Mins-
28Kuria Halt (KXRA)03:01 pm03:02 pm76 KmsYes Mins-
29Sukhshena (SKEN)10:54 am10:55 am77 KmsYes Mins-
30Barhara Kothi (BAKT)11:30 am12:00 am79 KmsYes Mins-
31Chakia (CAA)03:09 pm03:11 pm82 KmsYes Mins-
32Harpur Nag Halt (HRNG)03:16 pm03:17 pm87 KmsYes Mins-
33Mehsi (MAI)03:21 pm03:23 pm90 KmsYes Mins-
34Mahwal (MHL)03:30 pm03:32 pm97 KmsYes Mins-
35Motipur (MTR)03:50 pm03:52 pm104 KmsYes Mins-
36Nariyar (NRV)03:57 pm03:58 pm109 KmsYes Mins-
37Piparahan Halt (PPRH)04:02 pm04:04 pm113 KmsYes Mins-
38Kanti (KTI)04:11 pm04:13 pm117 KmsYes Mins-
39Kaparpura (KVC)04:48 pm04:50 pm123 KmsYes Mins-
40Muzaffarpur (MFP)08:13 pmDestination130 KmsYes Mins-

75264 Rxl-mfp Demu Route Map

DateUpdatedRefresh