RailEnquiry

Loading..

74027 - Delhi - Baraut Demu
DLI-KPKI DEMU
Delhi (DLI) Baraut (BTU)

74027 - Dli-btu Demu Route and Train Status History

#StationArrivalDepartureDistanceStopHaltDayAvg Delay
1Delhi (DLI)Source03:30 pm0 KmsYes Mins10 Mins
2Delhi Shahdara (DSA)03:47 pm03:48 pm6 KmsYes Mins21 Mins
3Behta Hazipur Halt (BHHZ)03:57 pm03:58 pm11 KmsYes Mins-
4Qasimpur Kheri (KPKI)05:59 pm05:59 pm12 KmsYes Mins-
5Noli (NOLI)04:04 pm04:05 pm14 KmsYes Mins-
6Nursratabad Kharkhar (NTG)04:11 pm04:12 pm18 KmsYes Mins-
7Gotra Halt (GTRA)04:18 pm04:19 pm22 KmsYes Mins-
8Fakharpur Halt (FAP)04:25 pm04:26 pm25 KmsYes Mins-
9Khekra (KEX)04:32 pm04:33 pm28 KmsYes Mins-
10Sanhera Halt (SFA)04:39 pm04:40 pm32 KmsYes Mins-
11Ahera Halt (AHQ)04:45 pm04:46 pm35 KmsYes Mins-
12Bagpat Road (BPM)04:51 pm04:52 pm38 KmsYes Mins-
13Sujra (SUJR)05:00 pm05:01 pm44 KmsYes Mins-
14Alawalpur I Pur (AIH)05:06 pm05:07 pm48 KmsYes Mins-
15Barka (BADK)05:12 pm05:13 pm51 KmsYes Mins-
16Baraut (BTU)05:45 pm12:00 am54 KmsYes Mins-
17Baoli (BAOL)05:22 pmDestination59 KmsYes Mins-

74027 Delhi - Baraut Demu Route Map