RailEnquiry

Loading..

74023 - Delhi - Shamli Demu
DELHI-SMQL DMU
Delhi Jn. (DLI) Shamli (SMQL)

74023 - Dli-smql Dmu Route and Train Status History

#StationArrivalDepartureDistanceStopHaltDayAvg Delay
1Delhi . (DLI)Source08:00 pm0 KmsYes 0 Mins135 Mins
2Delhi-shahdara . (DSA)08:16 pm08:18 pm6 KmsYes 0 Mins127 Mins
3Behta Hazipur (BHHZ)08:25 pm08:26 pm11 KmsYes 0 Mins149 Mins
4Noli (NOLI)08:32 pm08:42 pm14 KmsYes 0 Mins135 Mins
5Nusratabad Kharkhari Halt (NTG)08:48 pm08:49 pm18 KmsYes 0 Mins1-
6Gotra (GTRA)08:56 pm08:57 pm22 KmsYes 0 Mins1-
7Fakharpur Halt (FAP)09:03 pm09:04 pm25 KmsYes 0 Mins1-
8Khekra (KEX)09:09 pm09:10 pm28 KmsYes 0 Mins1-
9Sunehra (SFA)09:16 pm09:17 pm32 KmsYes 0 Mins1-
10Ahera (AHQ)09:23 pm09:24 pm35 KmsYes 0 Mins1-
11Baghpat Road (BPM)09:29 pm09:30 pm38 KmsYes 0 Mins1-
12Sujra (SUJR)09:37 pm09:38 pm44 KmsYes 0 Mins1-
13Alawalpur Idrispur (AIH)09:43 pm09:44 pm48 KmsYes 0 Mins1-
14Barka Halt (BADK)09:49 pm09:50 pm51 KmsYes 0 Mins1-
15Baraut (BTU)09:55 pm09:56 pm54 KmsYes 0 Mins1-
16Bawli Halt (BAOL)10:01 pm10:02 pm59 KmsYes 0 Mins1-
17Qasimpur Kheri (KPKI)10:07 pm10:08 pm63 KmsYes 0 Mins1-
18Bhudpur (BDHP)10:14 pm10:15 pm67 KmsYes 0 Mins1-
19Asar (ASAR)10:20 pm10:21 pm71 KmsYes 0 Mins1-
20Ailam Halt (AILM)10:26 pm10:27 pm73 KmsYes 0 Mins1-
21Kandhla (KQL)10:33 pm10:34 pm79 KmsYes 0 Mins1-
22Khandrawali Halt (KZI)10:40 pm10:41 pm86 KmsYes 0 Mins1-
23Gujran-balwa Halt (GLBN)10:47 pm10:48 pm89 KmsYes 0 Mins1-
24Shamli (SMQL)11:00 pm12:00 am93 KmsYes 0 Mins1-
25Thana Bhawan (THBN)11:24 pm11:26 pm115 KmsYes 0 Mins1-
26Rampur Maniharan (RPMN)11:48 pm11:50 pm136 KmsYes 0 Mins1-
27Tapri . (TPZ)12:15 am12:17 am157 KmsYes 0 Mins1-
28Roorkee (RK)12:45 am12:47 am189 KmsYes 0 Mins1-
29Jwalapur (JWP)01:35 am01:37 am226 KmsYes 0 Mins1-
30Haridwar . (HW)01:55 amDestination230 KmsYes 0 Mins1-

74023 Delhi - Shamli Demu Route Map