RailEnquiry

Loading..

63227 - Patna - Mughalsarai Memu
PNBE-DDU MEMU PASSENGER
Patna Jn (PNBE) Mughal Sarai Jn (MGS)

63227 - Pnbe-mgs Memu Route and Train Status History

#StationArrivalDepartureDistanceStopHaltDayAvg Delay
1Patna (PNBE)Source07:40 am0 KmsYes Mins-
2Sachiwalay Halt (SCY)07:46 am07:47 am2 KmsYes Mins2 Mins
3Phulwari Sharif (PWS)07:55 am07:56 am6 KmsYes Mins2 Mins
4Danapur (DNR)08:05 am08:10 am9 KmsYes Mins-
5Neora (NEO)08:15 am08:16 am15 KmsYes Mins3 Mins
6Gandhi Halt (GNHI)08:17 am08:18 am20 KmsYes Mins-
7Sadisopur (SDE)08:28 am08:29 am22 KmsYes Mins-
8Patel Halt (PATL)08:35 am08:36 am25 KmsYes Mins-
9Bihta (BTA)08:40 am08:41 am27 KmsYes Mins-
10Koelwar (KWR)08:50 am08:51 am35 KmsYes Mins-
11Kulharia (KUA)08:56 am08:57 am39 KmsYes Mins-
12Jamira (JMIR)09:05 am09:06 am44 KmsYes Mins-
13Ara (ARA)09:15 am09:17 am49 KmsYes Mins-
14Jagjivan (JGWL)09:21 am09:22 am52 KmsYes Mins-
15Karisath (KRS)09:30 am09:31 am58 KmsYes Mins-
16Kauriya (KYA)09:23 am09:24 am63 KmsYes Mins-
17Sarvodaya Halt (XSAN)09:27 am09:28 am65 KmsYes Mins-
18Ramanand Tewary (RNTE)09:31 am09:32 am66 KmsYes Mins-
19Bihiya (BEA)09:51 am09:52 am70 KmsYes Mins-
20Banahi (BYN)09:59 am10:00 am76 KmsYes Mins-
21Sikaria (SKRI)10:05 am10:06 am79 KmsYes Mins-
22Raghunathpur (RPR)10:12 am10:13 am85 KmsYes Mins-
23Veer Kunwar Singh Dharauli Halt (VKDH)10:06 am10:07 am90 KmsYes Mins-
24Twining Ganj (TWG)10:24 am10:25 am93 KmsYes Mins-
25Dumraon (DURE)10:33 am10:35 am101 KmsYes Mins-
26Baruna (BUE)10:43 am10:44 am108 KmsYes Mins-
27Buxar (BXR)11:09 am11:09 am117 KmsYes Mins-
28Pawani Kumarpur Halt (PWXP)11:02 am11:03 am124 KmsYes Mins-
29Chausa (CSA)11:17 am11:19 am128 KmsYes Mins-
30Barakalan (BQW)11:23 am11:24 am132 KmsYes Mins-
31Gahmar (GMR)11:27 am11:29 am138 KmsYes Mins-
32Karahia (KKRH)11:34 am11:35 am141 KmsYes Mins-
33Bhadaura (BWH)11:39 am11:41 am145 KmsYes Mins-
34Usia Khas (USK)11:45 am11:46 am149 KmsYes Mins-
35Dildarnagar (DLN)11:50 am11:52 am153 KmsYes Mins-
36Darauli (DRV)11:57 am11:59 am161 KmsYes Mins-
37Zamania (ZNA)12:38 pm12:38 pm167 KmsYes Mins-
38Bahora Chandil (BHCL)12:51 pm12:52 pm172 KmsYes Mins-
39Dheena (DHA)01:09 pm01:11 pm179 KmsYes Mins-
40Tulsi Ashram (TLAM)01:17 pm01:18 pm187 KmsYes Mins-
41Sakaldiha (SLD)01:23 pm01:25 pm193 KmsYes Mins-
42Kuchman (KCA)02:47 pm02:49 pm200 KmsYes Mins-
43Mughal Sarai (MGS)03:15 pmDestination211 KmsYes Mins-

63227 Patna - Mughalsarai Memu Route Map