RailEnquiry

Loading..

55533 - Saharsa - Samastipur Passenger

Saharsa Jn (SHC) Samastipur Jn (SPJ)

55533 - Mrij Passenger Route and Train Status History

#StationArrivalDepartureDistanceStopHaltDayAvg Delay
1Banmankhi (BNKI)Source04:25 am0 KmsYes Mins-
2Parminiya Halt (PMYA)07:37 am07:38 am5 KmsYes Mins-
3Janakinagar (JNKR)04:41 am04:43 am7 KmsYes Mins-
4Baba Raghuni Halt Dwarika (BRHD)07:51 am07:52 am13 KmsYes Mins-
5Murliganj (MRIJ)05:05 am05:07 am19 KmsYes Mins-
6Deenapatti (DEPI)05:19 am05:20 am26 KmsYes Mins-
7Bhairopatti Halt (BHTH)05:27 am05:28 am30 KmsYes Mins-
8Budhma (BDMA)05:35 am05:37 am33 KmsYes Mins-
9Dauram Madhpura (DMH)05:51 am05:53 am41 KmsYes Mins-
10Methai (MEE)06:00 am06:01 am47 KmsYes Mins-
11Baijnathpur (BYP)06:09 am06:11 am54 KmsYes Mins-
12Karukhirharnagar Halt (KKNH)06:16 am06:17 am59 KmsYes Mins-
13Saharsa (SHC)06:40 am07:30 am63 KmsYes Mins-
14Sonbarsa Kcheri (SBM)07:43 am07:45 am72 KmsYes Mins-
15S Bakhtiyarpur (SBV)07:59 am08:01 am80 KmsYes Mins-
16Sonma Pranpur (SOPR)10:02 am10:03 am84 KmsYes Mins-
17Koparia (KFA)08:09 am08:11 am86 KmsYes Mins-
18Fungo Halt (FNO)08:19 am08:20 am91 KmsYes Mins-
19Dhamara Ghat (DHT)08:24 am08:26 am95 KmsYes Mins-
20Badla Ghat (BHB)08:33 am08:35 am100 KmsYes Mins-
21Mansi (MNE)09:04 am09:05 am108 KmsYes Mins-
22Khagaria (KGG)09:14 am09:15 am117 KmsYes Mins-
23Olapur (OLP)09:28 am09:30 am126 KmsYes Mins-
24Paharjagangaur Halt (PRGA)09:36 am09:37 am130 KmsYes Mins-
25Imli (IMLI)09:42 am09:44 am135 KmsYes Mins-
26Salauna (SLNA)09:53 am09:55 am142 KmsYes Mins-
27Drsksn Garhpura (DSKG)10:09 am10:11 am150 KmsYes Mins-
28Garhpura (GRPA)10:07 am10:09 am150 KmsYes Mins-
29Shasan Halt (SSRH)10:15 am10:16 am153 KmsYes Mins-
30Hasanpur Road (HPO)10:21 am10:23 am157 KmsYes Mins-
31Baraipura Halt (BAPN)10:30 am10:31 am162 KmsYes Mins-
32Naya Nagar (NWC)11:39 am11:39 am166 KmsYes Mins-
33Mabbi Halt (MABB)10:46 am10:47 am170 KmsYes Mins-
34Rusera Ghat (ROA)10:51 am10:53 am173 KmsYes Mins-
35Narhan (NRN)10:59 am11:01 am179 KmsYes Mins-
36Angar Ghat (ARG)11:09 am11:11 am187 KmsYes Mins-
37Bhagwanpur Desu (BGDS)11:30 am11:32 am194 KmsYes Mins-
38Samastipur (SPJ)05:25 pmDestination202 KmsYes Mins-

55533 Saharsa - Samastipur Passenger Route Map