RailEnquiry

Loading..

55017 - Chhapra - Mau Passenger
CPR-MAU PASSANGER
Chhapra Jn. (CPR) Mau Jn. (MAU)

55017 - Passengersanger Route and Train Status History

#StationArrivalDepartureDistanceStopHaltDayAvg Delay
1Chhapra . (CPR)Source05:30 pm0 KmsYes 0 Mins1148 Mins
2Gautam Sthan (GTST)05:39 pm05:40 pm8 KmsYes 0 Mins191 Mins
3Revelganj Ghat Halt (RVG)05:45 pm05:46 pm10 KmsYes 0 Mins1-
4Manjhi F (MHT)05:53 pm05:54 pm16 KmsYes 0 Mins1-
5Bakulha (BKLA)06:00 pm06:01 pm21 KmsYes 0 Mins1-
6Suraimanpur (SIP)06:10 pm06:11 pm28 KmsYes 0 Mins1-
7Dal Chapra F (DCP)06:19 pm06:20 pm33 KmsYes 0 Mins1-
8Reoti (ROI)06:27 pm06:28 pm38 KmsYes 0 Mins1-
9Sahatwar (STW)06:37 pm06:38 pm47 KmsYes 0 Mins1-
10Chhata-aschaura (halt) (CATA)06:44 pm06:45 pm52 KmsYes 0 Mins1-
11Bansdih Road (BCD)06:55 pm06:56 pm55 KmsYes 0 Mins1-
12Ballia (BUI)07:10 pm07:20 pm65 KmsYes 0 Mins1-
13Sagarpali (SVI)07:26 pm07:27 pm70 KmsYes 0 Mins1-
14Phephna . (PEP)07:34 pm07:35 pm75 KmsYes 0 Mins1-
15Jigni Khas (halt) (JGKS)07:43 pm07:44 pm81 KmsYes 0 Mins1-
16Chilkahar (CHR)07:50 pm07:51 pm86 KmsYes 0 Mins1-
17Sanwara Halt) (SNRA)07:57 pm07:59 pm90 KmsYes 0 Mins1-
18Rasra (RSR)08:07 pm08:08 pm97 KmsYes 0 Mins1-
19Rajmalpur Road (halt) (RJMP)08:17 pm08:18 pm105 KmsYes 0 Mins1-
20Ratanpura (RTP)08:25 pm08:26 pm111 KmsYes 0 Mins1-
21Haldharpur F (HLP)08:39 pm08:40 pm120 KmsYes 0 Mins1-
22Indara . (IAA)08:56 pm08:58 pm126 KmsYes 0 Mins1-
23Mau . (MAU)10:25 pmDestination134 KmsYes 0 Mins1-

55017 Chhapra - Mau Passenger Route Map