RailEnquiry

Loading..

54059 - Delhi Shamli Passenger
DLI SMQL PASS
Delhi (DLI) Shamli (SMQL)

54059 - Passenger Route and Train Status History

#StationArrivalDepartureDistanceStopHaltDayAvg Delay
1Delhi (DLI)Source10:50 pm0 KmsYes Mins89 Mins
2Delhi Shahdara (DSA)11:08 pm11:10 pm6 KmsYes Mins71 Mins
3Behta Hazipur Halt (BHHZ)11:17 pm11:18 pm11 KmsYes Mins69 Mins
4Noli (NOLI)11:24 pm11:25 pm14 KmsYes Mins-
5Nursratabad Kharkhar (NTG)11:31 pm11:32 pm18 KmsYes Mins-
6Gotra Halt (GTRA)11:38 pm11:39 pm22 KmsYes Mins-
7Fakharpur Halt (FAP)11:45 pm11:46 pm25 KmsYes Mins-
8Khekra (KEX)11:52 pm11:53 pm28 KmsYes Mins-
9Sanhera Halt (SFA)11:59 pm12:00 am32 KmsYes Mins-
10Ahera Halt (AHQ)12:05 am12:06 am35 KmsYes Mins-
11Bagpat Road (BPM)12:11 am12:12 am38 KmsYes Mins-
12Baraut (BTU)12:28 am12:29 am54 KmsYes Mins-
13Qasimpur Kheri (KPKI)12:39 am12:40 am63 KmsYes Mins-
14Ailam (AILM)12:53 am12:54 am73 KmsYes Mins-
15Kandhla (KQL)01:01 am01:02 am79 KmsYes Mins-
16Shamli (SMQL)01:25 amDestination93 KmsYes Mins-

54059 Delhi Shamli Passenger Route Map