RailEnquiry

Loading..

18237 - Chhattisgarh Express

Gevra Road (GAD) Amritsar Jn (ASR)

18237 - Chattisgarh Express Route and Train Status History

#StationArrivalDepartureDistanceStopHaltDayAvg Delay
1Gevra Road (GAD)12:00 am11:15 am0 KmsYes 0 Mins112 Mins
2Korba (KRBA)11:30 am11:35 am9 KmsYes 5 Mins19 Mins
3Urga (URGA)11:43 am11:44 am17 KmsYes 1 Mins112 Mins
4Saragbundia (SRBA)11:51 am11:52 am23 KmsYes 1 Mins114 Mins
5Madwarani (MWRN)12:00 pm12:01 pm29 KmsYes 1 Mins115 Mins
6Kothari Road (KTHD)12:07 pm12:08 pm34 KmsYes 1 Mins115 Mins
7Balpur Halt (BPRH)12:14 pm12:15 pm38 KmsYes 1 Mins116 Mins
8Champa (CPH)12:30 pm12:35 pm48 KmsYes 5 Mins119 Mins
9Janjgir Naila (NIA)12:44 pm12:46 pm59 KmsYes 2 Mins121 Mins
10Akaltara (AKT)12:58 pm01:00 pm74 KmsYes 2 Mins123 Mins
11Jairamnagar (JRMG)01:11 pm01:13 pm87 KmsYes 2 Mins125 Mins
12Bilaspur (BSP)02:00 pm02:15 pm101 KmsYes 15 Mins19 Mins
13Belha (BYL)02:36 pm02:38 pm117 KmsYes 2 Mins18 Mins
14Bhatapara (BYT)03:01 pm03:03 pm147 KmsYes 2 Mins113 Mins
15Hathbandh (HN)03:16 pm03:18 pm163 KmsYes 2 Mins114 Mins
16Tilda Neora (TLD)03:28 pm03:30 pm173 KmsYes 2 Mins115 Mins
17Raipur (R)04:10 pm04:20 pm211 KmsYes 10 Mins113 Mins
18Bhilai Pwr Hs (BPHB)04:46 pm04:48 pm239 KmsYes 2 Mins1-
19Durg (DURG)05:10 pm05:15 pm248 KmsYes 5 Mins1-
20Raj Nandgaon (RJN)05:37 pm05:39 pm279 KmsYes 2 Mins1-
21Dongargarh (DGG)06:02 pm06:04 pm310 KmsYes 2 Mins1-
22Salekasa (SKS)06:38 pm06:40 pm346 KmsYes 2 Mins1-
23Amgaon (AGN)06:53 pm06:55 pm361 KmsYes 2 Mins1-
24Gondia (G)07:22 pm07:27 pm383 KmsYes 5 Mins1-
25Tirora (TRO)07:47 pm07:49 pm413 KmsYes 2 Mins1-
26Tumsar Road (TMR)08:06 pm08:08 pm433 KmsYes 2 Mins1-
27Bhandara Road (BRD)08:23 pm08:25 pm451 KmsYes 2 Mins1-
28Kamptee (KP)09:01 pm09:03 pm499 KmsYes 2 Mins1-
29Nagpur (NGP)09:40 pm10:05 pm513 KmsYes 25 Mins1-
30Katol (KATL)10:49 pm10:50 pm573 KmsYes 1 Mins1-
31Narkher (NRKR)11:09 pm11:10 pm599 KmsYes 1 Mins1-
32Pandhurna (PAR)11:29 pm11:30 pm617 KmsYes 1 Mins1-
33Multai (MTY)12:21 am12:22 am657 KmsYes 1 Mins2-
34Amla (AMLA)12:45 am01:20 am681 KmsYes 35 Mins2-
35Betul (BZU)01:46 am01:47 am703 KmsYes 1 Mins2-
36Ghoradongri (GDYA)02:30 am02:31 am740 KmsYes 1 Mins2-
37Itarsi (ET)04:10 am04:20 am810 KmsYes 10 Mins2-
38Hoshangabad (HBD)04:38 am04:40 am828 KmsYes 2 Mins2-
39Obaidulla Ganj (ODG)05:23 am05:24 am873 KmsYes 1 Mins2-
40Habibganj (HBJ)05:48 am05:50 am902 KmsYes 2 Mins2-
41Bhopal (BPL)06:15 am06:20 am908 KmsYes 5 Mins2-
42Vidisha (BHS)07:08 am07:10 am962 KmsYes 2 Mins2-
43Ganj Basoda (BAQ)07:37 am07:39 am1001 KmsYes 2 Mins2-
44Mandi Bamora (MABA)08:28 am08:30 am1029 KmsYes 2 Mins2-
45Bina (BINA)09:15 am09:20 am1047 KmsYes 5 Mins2-
46Dhaura (DUA)09:50 am09:52 am1081 KmsYes 2 Mins2-
47Jakhalaun (JLN)10:05 am10:07 am1093 KmsYes 2 Mins2-
48Lalitpur (LAR)10:25 am10:27 am1109 KmsYes 2 Mins2-
49Talbahat (TBT)11:00 am11:02 am1149 KmsYes 2 Mins2-
50Basai (BZY)11:15 am11:17 am1162 KmsYes 2 Mins2-
51Babina (BAB)11:45 am11:47 am1174 KmsYes 2 Mins2-
52Jhansi (JHS)12:20 pm12:30 pm1199 KmsYes 10 Mins2-
53Datia (DAA)12:52 pm12:54 pm1224 KmsYes 2 Mins2-
54Sonagir (SOR)01:06 pm01:08 pm1235 KmsYes 2 Mins212 Mins
55Dabra (DBA)01:25 pm01:27 pm1254 KmsYes 2 Mins2-
56Gwalior (GWL)02:00 pm02:05 pm1296 KmsYes 5 Mins2-
57Banmor (BAO)02:20 pm02:22 pm1316 KmsYes 2 Mins2-
58Morena (MRA)02:40 pm02:42 pm1335 KmsYes 2 Mins2-
59Dhaulpur (DHO)03:30 pm03:32 pm1362 KmsYes 2 Mins2-
60Agra Cantt (AGC)04:15 pm04:20 pm1415 KmsYes 5 Mins2-
61Raja Ki Mandi (RKM)04:30 pm04:32 pm1419 KmsYes 2 Mins2-
62Mathura (MTJ)05:13 pm05:18 pm1469 KmsYes 5 Mins2-
63Chata (CHJ)05:42 pm05:43 pm1500 KmsYes 1 Mins2-
64Kosi Kalan (KSV)05:54 pm05:56 pm1510 KmsYes 2 Mins2-
65Palwal (PWL)07:08 pm07:10 pm1552 KmsYes 2 Mins2-
66Ballabgarh (BVH)07:26 pm07:28 pm1573 KmsYes 2 Mins2-
67Faridabad (FDB)07:37 pm07:39 pm1581 KmsYes 2 Mins2-
68H Nizamuddin (NZM)08:20 pm08:35 pm1602 KmsYes 15 Mins2-
69Sahibabad (SBB)09:08 pm09:10 pm1618 KmsYes 2 Mins2-
70Ghaziabad (GZB)09:28 pm09:30 pm1625 KmsYes 2 Mins2-
71Muradnagar (MUD)09:48 pm09:50 pm1643 KmsYes 2 Mins2-
72Modinagar (MDNR)09:59 pm10:01 pm1653 KmsYes 2 Mins2-
73Meerut City (MTC)10:17 pm10:22 pm1672 KmsYes 5 Mins2-
74Meerut Cant (MUT)10:27 pm10:29 pm1676 KmsYes 2 Mins2-
75Khatauli (KAT)10:50 pm10:52 pm1705 KmsYes 2 Mins2-
76Muzaffarnagar (MOZ)11:08 pm11:10 pm1728 KmsYes 2 Mins2-
77Deoband (DBD)11:30 pm11:32 pm1752 KmsYes 2 Mins2-
78Saharanpur (SRE)12:35 am12:50 am1786 KmsYes 15 Mins3-
79Yamunanagar Jud (YJUD)01:17 am01:19 am1816 KmsYes 2 Mins3-
80Jagadhri Wshop (JUDW)01:26 am01:28 am1821 KmsYes 2 Mins3-
81Barara (RAA)01:44 am01:46 am1842 KmsYes 2 Mins3-
82Ambala Cant (UMB)02:23 am02:30 am1867 KmsYes 7 Mins3-
83Ambala City (UBC)02:41 am02:43 am1874 KmsYes 2 Mins3-
84Rajpura (RPJ)03:01 am03:09 am1895 KmsYes 8 Mins3-
85Sirhind (SIR)03:28 am03:30 am1920 KmsYes 2 Mins3-
86Govindgarh (GVG)03:38 am03:40 am1930 KmsYes 2 Mins3-
87Khanna (KNN)03:47 am03:49 am1938 KmsYes 2 Mins3-
88Ludhiana (LDH)04:36 am04:46 am1981 KmsYes 10 Mins3-
89Phillaur (PHR)05:03 am05:05 am1994 KmsYes 2 Mins3-
90Phagwara (PGW)05:23 am05:25 am2016 KmsYes 2 Mins3-
91Jalandhar Cant (JRC)05:45 am05:47 am2033 KmsYes 2 Mins3-
92Jalandhar City (JUC)06:00 am06:05 am2037 KmsYes 5 Mins3-
93Kartarpur (KRE)06:18 am06:20 am2052 KmsYes 2 Mins3-
94Beas (BEAS)06:46 am06:48 am2074 KmsYes 2 Mins3-
95Jandiala (JNL)07:06 am07:08 am2097 KmsYes 2 Mins3-
96Amritsar (ASR)08:10 amDestination2116 KmsYes 0 Mins3-

18237 Chhattisgarh Express Route Map

Date1st AC2nd AC3rd ACSleeperUpdatedRefresh
17 Oct, 2019 (Thu) NeverCheck
18 Oct, 2019 (Fri) NeverCheck
19 Oct, 2019 (Sat) NeverCheck
20 Oct, 2019 (Sun) NeverCheck
21 Oct, 2019 (Mon) NeverCheck
22 Oct, 2019 (Tue) NeverCheck
23 Oct, 2019 (Wed) NeverCheck
24 Oct, 2019 (Thu) NeverCheck
25 Oct, 2019 (Fri) NeverCheck
26 Oct, 2019 (Sat) NeverCheck
27 Oct, 2019 (Sun) NeverCheck
Class1st AC2nd AC3rd ACSleeper
Base Fare473027211836715
Reservation Charges60504020
Superfast charges0000
Fuel Charges0000
GST240139940
Other Charges0000
Catering Charges0000
Dynamic Fare0000
Total Fare503029101970735